یادواره ۱۱۳ شهید سادات استان زنجان برگزار شد – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان

یادواره ۱۱۳ شهید سادات استان زنجان برگزار شد - خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار بهار جاودانه، شامگاه چهارشنبه یادواره ۱۱۳ شهید سادات استان زنجان به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان و با مشارکت دبیرخانه کانون‌های خدمت رضوی استان و حسینیه اعظم زنجان برگزار شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان در این یادواره ماه ذی‌الحجه، را ماه قربانی شدن اسماعیل، عزم به قربانگاه کردن حسین (ع) و ماه به خانه‌ی علی (ع) رفتن فاطمه (س) عنوان کرد که ماه ویژه‌ای است و جلوه‌ی خاصی دارد.

سید شمس‌الدین موسوی به سه ویژگی شهدا که شامل عبودیت، رضایت‌مندی و شفاعت است، اشاره کرد و گفت: این خون‌های ریخته شده شهدا و آغاز نهضت، شیعه را از غربت ۱۴۰۰ ساله نجات داد که امروزه شیعه در دنیا سربلند است.

وی در رابطه با انتخابات افزود: برهه‌ی انتخابات، برهه‌ی حساسی است؛ بزرگوارانی که در این دوره کاندیدای ریاست جمهوری شدند، با وجود سوابق حضور در جبهه و جنگ اما به خاطر یک رأی و به دست آوردن ریاست جمهوری، طعنه‌هایی به خانواده‌ی شهدا می‌زنند و حتی خدمات شهید رئیسی را زیر سوال می‌برند.

موسوی گفت: امروزه رژیم صهیونیستی آدم و کودک می‌کشد تا زنده بماند اما نمی‌تواند. ظلم و کفر با هر شکلی پایدار نخواهد ماند و این ظلم باعث آگاهی مردم در تمام دنیا نسبت به جنایات رژیم صهیونستی شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان، بر لزوم تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد و بیان داشت: این مهم باید در جامعه به خوبی دیده شود. سید شمس‌الدین موسوی تاکید کرد: این استان بیش از سه هزار و ۵۳۷ شهید دارد که از این تعداد ۱۱۳ شهید سادات هستند.

وی با بیان اینکه امروز دشمن جوانان را مورد هجمه فرهنگی خود قرار داده است، گفت: در این راستا آشنایی جوانان با فرهنگ ایثار و شهادت ترفند های دشمنان را خنثی می کند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان تصریح کرد: جامعه امروز ایران به فرهنگ ایثار و شهادت نیاز دارد و شناخت توطئه‌های فرهنگی بیگانگان خود عامل مهم در پیروزی است که در این میان باید جوانان با توطئه های دشمن باید به خوبی آشنا شوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یادواره ۱۱۳ شهید سادات استان زنجان برگزار شد – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یادواره ۱۱۳ شهید سادات استان زنجان برگزار شد – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.