10 شرکت بزرگ جهان که بیشترین درآمد را دارند

آفتاب نیوز :

با توجه به گسترش طبقه متوسط و افزایش قدرت خرید، انتظار می رود بازار فرصت های رشد فراوانی را در اختیار شرکت های فعال قرار دهد.

به گزارش مجله بهار جاودانه، در نتیجه، شرکت های خرده فروشی در تلاشند تا کسب و کار خود را گسترش دهند و تجربه خرید جذاب تری را برای حفظ مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید ایجاد کنند.

10 شرکت بزرگ جهان بر اساس درآمد:

10. سی وی اس (CVS Health Corporation)
درآمد: 347.81 میلیارد دلار

سی وی اس یک شرکت مراقبت های بهداشتی آمریکایی است که از نظر درآمد در بین 10 شرکت برتر جهان قرار دارد. این شرکت دارای برند های مختلفی از جمله CVS Pharmacy، شرکت خرده فروشی و داروخانه های زنجیره ای آمریکایی و Aetna، ارایه دهنده بیمه سلامت است.

9. یونایتد هلث گروپ (UnitedHealth Group Inc)
درآمد: 371.62 میلیارد دلار

یونایتد هلث گروپ، یک شرکت چند ملیتی بیمه سلامت و خدمات آمریکایی است.

8. شرکت اپل (Apple Inc)
درآمد: 385.71 میلیارد دلار

شرکت اپ یکی از بزرگترین شرکت های فناوری جهان است. این شرکت به دلیل انواع محصولات مصرفی الکترونیکی خود مانند آیفون، آی پد، اپل واچ و مک بوک شناخته شده است.

7. برکشایر هاتاوِی (Berkshire Hathaway Inc)
درآمد: 401.75 میلیارد دلار

برکشایر هاتاوِی، یک شرکت هلدینگ چندملیتی آمریکایی است که مالک برند های بیمه متعددی است. این شرکت توسط وارن بافت اداره می شود.

6. شرکت نفت و پتروشیمی چین (China Petroleum & Chemical Corporation)
درآمد: 469.17 میلیارد دلار

این شرکت که با نام سینوپک نیز شناخته می شود، یک شرکت نفت و گاز چینی است که در اکتشاف و تولید نفت و گاز فعالیت دارد.

5. شرکت ملی نفت چین (China National Petroleum Corporation)
درآمد: 483.02 میلیارد دلار

شرکت ملی نفت چین یک شرکت نفت و گاز دولتی چینی است که از نظر درآمد در بین 5 شرکت بزرگ جهان قرار دارد و شرکت مادر، پتروچاینا است.

4. استیت گرید (State Grid)
درآمد: 530.01 میلیارد دلار

استیت گرید، یک شرکت برق دولتی چینی است. این شرکت به عنوان تجارت اصلی خود شبکه های برق را می سازد و راه اندازی می کند. استیت گرید به عنوان بزرگ ترین شرکت آب و برق در جهان، در سال 2022 درآمدی معادل 530.01 میلیارد دلار داشت.

3. سعودی آرامکو (Saudi Aramco)
درآمد: 552.15 میلیارد دلار

سعودی آرامکو، یک شرکت دولتی نفت و گاز طبیعی و شرکت ملی نفت عربستان سعودی است. این شرکت از نظر درآمد در بین 3 شرکت بزرگ جهان قرار دارد.

2. شرکت آمازون (Amazon.com Inc)
درآمد: 574.78 میلیارد دلار

آمازون یک شرکت فناوری چندملیتی آمریکایی است که در فهرست بزرگترین شرکت های جهان از نظر درآمد در رتبه دوم قرار دارد. تمرکز اصلی این شرکت بر تجارت الکترونیک، بازاریابی آنلاین، رایانش اَبری و هوش مصنوعی است.

1. شرکت والمارت (Walmart Inc)
درآمد: 638.78 میلیارد دلار

والمارت در صدر فهرست 10 شرکت بزرگ جهان از نظر درآمد قرار دارد که یک شرکت خرده فروشی چندملیتی است که زنجیره ای از هایپرمارکت ها، خواربارفروشی ها و فروشگاه های بزرگ با تخفیف را اداره می کند. همچنین مالک و اداره کننده انبار های خرده فروشی Sam’s Club است. والمارت با نام های مختلف در 19 کشور با تقریباً 10،500 فروشگاه فعالیت می کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "10 شرکت بزرگ جهان که بیشترین درآمد را دارند" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "10 شرکت بزرگ جهان که بیشترین درآمد را دارند"، کلیک کنید.