100 تظاهرات در 48 شهر مراکش در حمایت از غزه

100 تظاهرات در 48 شهر مراکش در حمایت از غزه

«هیات مراکشی حامی مسایل امت اسلامی» اعلام کرد روز جمعه در 48 شهر این کشور 100 تظاهرات را در حمایت از نوار غزه برگزار کرد.

به گزارش بهار جاودانه، هیات غیردولتی مراکش حامی مسایل امت اسلامی در بیانیه ای اعلام کرد روز جمعه تقریبا 100 تجمع و راهپیمایی در 48 شهر برای ابراز همبستگی با غزه و ملت فلسطین برگزار شد.

از جمله شهرهایی که این تجمع ها و راهپیمایی ها به ویژه پس از نماز جمعه در آنها برگزار شدند، می توان به «تازه» و «وجده» در شرق، «الجدیده»، «دار البیضاء» و «تماره» در غرب و «اکادیر» در مرکز مراکش اشاره کرد.

طبق این بیانیه، معترضان شعارهایی در محکومیت کشتار فلسطینی ها در نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی، هدف قرار دادن غیرنظامیان در غزه، سیاست گرسنگی دادن و تلاش های این رژیم برای کوچاندن اجباری ساکنان غزه و نیز محکومیت سکوت بین المللی و کشورهای عربی سردادند.

شرکت کنندگان در این تجمع ها و راهپیمایی ها از جامعه بین الملل خواستند با توجه به تهدید به هدف قرار دادن آوارگان فلسطینی در شهر رفح، مسوولیت حفاظت از جان غیرنظامیانی را که هر روز مورد ظلم قرار می گیرند، بپذیرد.

تل آویو و رباط دهم دسامبر 2020 ازسرگیری روابط دیپلماتیک خود را که از سال 2000 متوقف شده بود، اعلام کرده و هیات هایی از مسوولان رژیم صهیونیستی در سطوح مختلف به مراکش سفر کردند اما این سفرها از زمان آغاز جنگ علیه غزه متوقف شدند.

تقریبا هر روز در شهرهای مختلف مراکش به ویژه رباط، پایتخت آن تجمع های بزرگی از حامیان ملت فلسطین برپا شده و شرکت کنندگان توقف حملات هوایی رژیم صهیونیستی به غزه، لغو محاصره این منطقه و انتقال کمک های بشردوستانه به آنجا را خواستار می شوند.

پایان خبر بهار جاودانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "100 تظاهرات در 48 شهر مراکش در حمایت از غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "100 تظاهرات در 48 شهر مراکش در حمایت از غزه"، کلیک کنید.