11 شهرستان سیستان و بلوچستان در محاصره سیل و آبگرفتگی – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان

11 شهرستان سیستان و بلوچستان در محاصره سیل و آبگرفتگی - خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری بهار جاودانه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، بابک محمودی، گفت: از روز هشتم اسفند بارندگی هایی در جنوب شرق کشور داشتیم که این بارندگی ها در سیستان و بلوچستان از شب گذشته افزایش قابل توجهی پیدا کرد.

وی در ادامه بیان کرد: امروز 11 اسفند ماه، چهار منطقه اصلی در شهرستان های چابهار دچار آبگرفتگی بوده و در 11 شهرستان خاش، سیب و سوران، فنوج، ایرانشهر، میرجاوه، نیکشهر، دلگان، چابهار، سراوان، زاهدان، نیمروز، سرباز، کنارک و مهرستان نیازمند دریافت خدمات امدادی شدند.

محمودی با بیان اینکه این شهرستان ها با مخاطره جدی ناشی از بروز سیلاب مواجه نبوده اند، افزود: عمدتاً سیلاب ها در شمال چابهار به وقوع پیوسته و منجر به بروز آبگرفتگی های گسترده ای شده و تا این لحظه به حدود هزار و 100 خانوار امدادرسانی شده است.

وی با اشاره به اینکه هنوز برخی خانوارهای گرفتار در سیلاب وجود دارند که امکان دسترسی و امدادرسانی به آنها وجود ندارد، ادامه داد: از این تعداد به 270 خانوار اسکان اضطراری داده شده است.

وی گفت: بین متاثرین از سیل و آبگرفتگی هزار و200 تخته موکت و دو هزار تخته پتو، پنج تن نایلون، 250 شعله چراغ والور توزیع و شش هزار بسته غذایی هم آماده تحویل به مردم سیل زده است.

محمودی ادامه داد: 64 تیم در منطقه حضور پیدا کرده اند و به استان های هم جوار مثل کرمان و خراسان جنوبی آماده باش داده شده تا در صورت نیاز به کمک هلال احمر سیستان و بلوچستان بیایند.

وی اضافه کرد: در چابهار آبگرفتگی های زیادی وجود دارد و به همین دلیل دو فروند بالگرد فراخوان شده اما هنوز شرایط پروازی مهیای آغاز عملیات امدادرسانی هوایی نیست.

وی در پایان به هموطنان توصیه کرد از عبور و تردد در سیلاب جدا خودداری کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "11 شهرستان سیستان و بلوچستان در محاصره سیل و آبگرفتگی – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "11 شهرستان سیستان و بلوچستان در محاصره سیل و آبگرفتگی – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.