2 واحد صنعتی دانش بنیان و فناور بانوان کارآفرین در چناران به بهره برداری رسید

2 واحد صنعتی دانش بنیان و فناور بانوان کارآفرین در چناران به بهره برداری رسید

بهار جاودانه/خراسان رضوی آیین بهره برداری از دو واحد صنعتی دانش بنیان و فناور بانوان کارآفرین با حضور معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در شهرک صنعتی چناران برگزار و از یک واحد صنعتی در حال توسعه که تمام آن توسط یک بانوی ایرانی مدیریت و راهبری می شود، بازدید شد.

انسیه خزعلی 25 خرداد در این مراسم اظهار کرد: سیدالشهدای خدمت «شهید رییسی» همیشه بر استفاده از تولیدات ایران تاکید داشتند و می فرمودند که وقتی جنسی را تولید داخل داریم به هیچ وجه نباید واردات آن را مجوز داد و به وزرا دستور پشتیبانی کامل از تولیدات داخل را تاکید می کردند.

وی افزود: این واحدها شامل تولیدکننده انواع تشک ابر و پارچه های رومبلی، واحد دانش بنیان تولیدی انواع رنگ و پوشش های محافظتی و واحد تولیدکننده انواع نخ و منسوجات بافت بودند.

خزعلی در این برنامه، از نزدیک در جریان مهمترین توانمندی ها، ظرفیت ها و همچنین مسایل و مشکلات این واحدها قرار گرفت و برای رفع برخی موانع راهکارها و دستورات لازم را صادر کرد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اضافه کرد: در فاصله دو سال که از بازدید اول و دوم من از برخی از واحدها بود تحول چشمگیری را شاهد هستیم توسعه واحدهایی که در گذشته بازدید کرده بودم قابل تحسین است و همین طور احیای واحدهای تعطیل شده و افزایش واحدهای موجود بسیار جای شکرگزاری دارد و نشان دهنده به ثمر نشستن تلاش های دولت سیزدهم است.

وی در انتها ضمن ابراز خرسندی از حضور در مراسم بازگشایی و توسعه واحدهای تولیدکننده و کارآفرین بانوی استان خراسان رضوی، تصریح کرد: از اهم موضوعات طرح شده در بازدید از واحدهای تولیدی بانوان کارآفرین درخواست تامین سرمایه در گردش و مجوزهای لازم برای توسعه کسب و کارهای ایجاد شده بود که امیدوارم با تدابیر مسیولین استانی شاهد رفع موانع و عملیاتی شدن طرح های تولیدی با مدیریت زنان صنعتگر باشیم.

تشکیل کارگروه حمایت و رفع موانع بانوان کارآفرینان برای اولین بار در کشور

جعفر فرشچی طوسی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان خراسان رضوی در ادامه گفت: کارگروه حمایت از بانوان کارآفرین خراسان رضوی در راستای رفع مشکلات بانوان تولیدکننده برای اولین بار در کشور تشکیل شد.

وی بیان کرد: تعداد قراردادهای مربوط به زمین واگذار شده به بانوان کارآفرین خراسان رضوی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان تاکنون 409 مورد با مساحت 154 هکتار بوده است که آنان در این زمین ها 167 واحد صنعتی را ایجاد کرده اند.

فرشچی طوسی عنوان کرد: بانوان کارآفرین استان از ابتدای انقلاب تاکنون با استقرار در شهرک ها و نواحی صنعتی و راه اندازی واحدهای تولیدی برای 3490 نفر شغل ایجاد کرده اند که حدود 15 درصد آن طی بیش از یک دهه گذشته انجام شده است.

پایان خبر بهار جاودانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "2 واحد صنعتی دانش بنیان و فناور بانوان کارآفرین در چناران به بهره برداری رسید" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "2 واحد صنعتی دانش بنیان و فناور بانوان کارآفرین در چناران به بهره برداری رسید"، کلیک کنید.