4 نفر در حمله با چاقو در متروی تایوان زخمی شدند – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان

4 نفر در حمله با چاقو در متروی تایوان زخمی شدند - خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار بهار جاودانه به نقل از سی ان ان، به گفته مقامات تایوان یک مرد با چاقو روز سه شنبه به مردم در واگن قطار در شهر تایچونگ در مرکز تایوان حمله کرد، که توسط مسافران تحت کنترل قرار گرفت.

این حمله در دهمین سالگرد حمله مرگبار با چاقو در متروی تایپه رخ داد که در نهایت منجر به اعدام مردی شد که این حمله را انجام داد.

لو شیو ین شهردار این شهر به خبرنگاران گفت که سه مسافر در حادثه روز سه شنبه در تایچونگ مجروح شدند و به بیمارستان منتقل شدند.

به گفته شهردار، مظنون، یک مرد 20 ساله با سابقه مشکلات روانی بود.

برخی از شاهدان شکایت داشتند که کارکنان مترو در واکنش به این حادثه کُند بوده اند.

این حادثه در دهمین سالگرد حمله چاقوکشی مشابه در متروی تایپه رخ داد که در آن زمان چهار نفر کشته و بیش از بیست نفر زخمی شدند. مهاجم بعداً در سال 2016 به دنبال دستور سریع وزیر دادگستری وقت اعدام شد.

این نوع جنایات خشونت آمیز در جزیره دموکراتیک خودمختار تایوان اتفاقی نادر است که از میان 163 مکان در سراسر جهان به عنوان سی و سومین کشور یا قلمرو صلح آمیز در فهرست جهانی صلح سال گذشته رتبه بندی شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "4 نفر در حمله با چاقو در متروی تایوان زخمی شدند – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "4 نفر در حمله با چاقو در متروی تایوان زخمی شدند – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.